Τετάρτη 29 Οκτωβρίου 2014

Αστέρας Τραγαίας - Πανναξιακός 0-3.

Εύκολο απόγευμα για τους παίχτες του Προμπονά, που καθάρισαν χαλαρά το τοπικό ντέρμπι!
Ο Πανναξιακός, που είχε τη φλύαρη υπεροχή στο 1ο ημίχρονο, χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 40ο λεπτό, όταν ο Ευρυπιώτης πήρε το πέναλτι από τον Λεγάκη, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κούτρος γράφοντας το 0-1. Στην αμέσως επόμενη φάση, από το λάθος της άμυνας των (τυπικά) γηπεδούχων, ο Κούτρος και πάλι έστειλε με κοντινό πλασέ για 2η φορά τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Με το γκολ του Γαλάνη στην επανάληψη, έγινε το τελικό 0-3, σε ένα ματς που διεξήχθη μεταξύ συγγενών και φίλων και δεν προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις...
Επόμενη δοκιμασία για τον Πανναξιακό η ομάδα του ΠΑΣ Νάξου, ενώ ο Αστέρας υποδέχεται τη Θύελλα Καμαρίου.

Αστέρας Τραγαίας (Κατσούλης): Πόγια, Καπίρης, Λεγάκης (Δρύλλης), Κατσούλης, Σφυρόερας, Παρραράς (Δεγαϊτας), Βαθρακοκοίλης, Μαρούλης, Δενδρινός ( Βασαλάκης Αντ.), Φακίνος, Τουλούπης

Πανναξιακός (Προμπονάς): Τσουκαλάς, Καρελέμογλου, Κουφόπουλος, Παπανικολάου, Χαμηλοθώρης (Σέμε), Ευριπιώτης (Λίκα), Κατσούδας (Επταήμερος), Βαλέττας, Κούτρος, Γαλάνης