Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος ο Πανναξιακός - Βαριά ήττα για το Φιλώτι

Ο Πανναξιακός, εξασφάλισε τη συμμετοχή του στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος μετά την άνετη νίκη κόντρα στο Καρτεράδο με σκορ 4-1, χάρη στα 3 γκολ του Κούτρου στο 1ο ημίχρονο και αυτό του Κατσούδα στην επανάληψη.
Έτσι το ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής θα είναι άνευ ουσίας, αφού ότι κι αν συμβεί σ' αυτό, ο Πανθηραϊκός θα είναι 1ος στη βαθμολογία του ομίλου και ο Πανναξιακός σίγουρα στα play off.
Την ίδια ωρα στο γήπεδο του Αγερσανίου, το Φιλώτι γνώριζε βαριά ήττα απ' τον Πανθηραϊκό με σκορ 0-5 και πλέον οι παίχτες του Παλάζη, θα πρέπει να κάνουν το διπλό στο μεγάλο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής στη Σαντορίνη κόντρα στη Θύελλα, ώστε να πάρουν εκείνοι το 3ο εισιτήριο για τη συνέχεια...

Αστέρας Τραγαίας-Καρτεράδο

Και μιας και το παιχνίδι Πανναξιακού-Καρτεράδου δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας, οι φίλαθλοι στην εξέδρα έδωσαν το σύνθημα για τον επικείμενο τελικό του κυπέλλου...
(προσοχή στο video ακούγονται και βωμολοχίες...)